Prolog

1. července 2010 v 13:39 | Xemantha |  První
Do nedávna jsem, stejně jako všichni ostatní, věřil, že upíři jsou krvelačná a nemilosrdná stvoření. Nyní ale vím, že takoví být nemusí.


Jmenují se Liam Knight a jsem mladý anglický dobrodruh a archeolog. Pátrám po pravdivých kořenech legend, kterých je po celé Evropě tolik, že bych za jeden život nestihl rozluštit ani polovinu. Tohle je vlastně mé první pátrání bez mého mistra, který loni zemřel klidnou přirozenou smrtí. On mi byl nejen učitelem, ale také otcem, proto mne jeho smrt silně zasáhla. Ovšem jeho posledním přáním bylo, aby mne neovládl žal a abych pokračoval v odkrývání pravdy. Během našich cest jsem zjistil, že mnoho neuvěřitelných věcí je skutečných. Jsem sice z křesťanské rodiny, ale považuji se spíše za realistu - věřím jen v to, na co si mohu šáhnout. Tedy, považoval jsem se. Bohužel poslední dobou jsem schopen uvěřit všemu, neboť věci, které jsem viděl, se nedají vysvětlit jinak, než že jde o magii.

A nyní se předemnou odkrývá další velká záhada. Upíři. Mým pravým cílem je Vlad Drákula, tajemný rumunský tyran, který byl podle pověstí prvním upírem. Ještě před mistrovou smrtí jsem byl seznámen s mužem jménem William Johnson, který se věnuje něčemu podobnému jako já. Jenže na rozdíl ode mne zůstává v Londýně, kde pátrá po jeho tajemstvích. Právě on mě má seznámit s mužem, který by mi mohl při mém pátrání významně pomoci. Tedy, tak to říkal William.
"Ty chceš odhalit Drákulu? Tak to znám člověka, který ti hledání hodně ulehčí," řekl mi poté, co jsem mu vylíčil své plány. Tím je samozřejmě zničil, neboť osoba, se kterou jsem se měl setkat mi nakonec řekla mnohem více, než bych mohl vyčíst v jakékkoli knize.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama