Upíři

2. července 2010 v 13:00 | Xemantha |  Svazek první
Pomalu jsi otevřel velmi starou knihu, která se na polici nacházela jako první. Na první stránce s textem bylo úhledně napsáno Svazek první - Upíři.
Otočil jsi na další stranu a ukázal se před tebou tento text.Kapitola 1.Upíři jsou lidské bytosti. Touto bytostí se může stát jakýkoli člověk, kterého nakazí virus. Netrvá dlouho, než se virus roznese po celém těle. Do té doby je ještě šance osobu zachránit, ale ve většině případů se to nepodaří.

Virus jako první útočí na srdce, neboť ho bere jako svého největšího nepřítele. Když se srdce zastaví, vznikne nový upír a virus se neuvěřitelnou rychlostí zhostí všech orgánů a buněk v těle. Tělo je po přeměně přizpůsobeno k příjmu krve, jakožto jediné potravy, která upírovi k něčemu je. Jiná potrava je v žaludku okamžitě zničena a upír je nucen vzniklou hmotu vyzvracet. 
Mozek upíra zůstává stejný, až na jednu drobnost. Emoce. Upír cítí emoce, ale za normálních okolností ho neovládnou tak, jako člověka. Může cítit lásku, žal, ale pouze pokud to sám povolí. Někteří slabší upíři jsou méně odolní.

Zrak mají tyto bytosti velmi dobrý. Dokáží se svém zvětšeném zorném poli zaregistrovat sebemenší pohyb. Navíc vidí ve tmě. Na okrajích zorného pole vidí méně ostře, jejich zrak v těchto místech je podle některých spíše kombinací všech smyslů.


The Vampire, by Philip Burne-Jones, 1897


Sluch je zesílený, nicméně se podobá sluchu vytrénovaného člověka, proto se jím upíři moc nepyšní.

Svůj čich upíři milují. Někteří tvrdí, že dokáží rozeznat krevní skupinu a ještě nikdy se nezmýlili. Většinu bytostí a tvorů dokáží ucítit na mnoho metrů, liší se to silou a stářím upíra.

Chuť mají omezenou na krev. Dokážou rozeznat krevní skupiny, zkušenější i stáří oběti, ale lidské jídlo necítí.

Starší upíři mají šestý smysl. Dokáží vycítit co se teprve stane. Jsou to většinou jen pocity, nikoli konkrétní obrazy.

Plíce mají stejnou funkci u lidí. Někteří upíři odmítají dýchat, protože je to pro ně špinavý lidský zvyk. Ale jiní se toho neštítí a využívají kyslíku pro delší trvanlivost uchované krve a lepší pozdější chuť.

Žíly slouží jako sklad krve. Ukládá se v nich chutná výživná krev, kterou v době krize může upír využít jako potravu. Čím jsou žíly plnější, tím má upír živější barvu kůže, ale nikdy nedosáhne lidské barvy.

Srdce je něco jako základna viru. Podle některých legend stačí, aby srdce upíra začalo znovu bít a virus bude zničen. Ale neví se, zda je to skutečně pravda.

Virus je přenášen kousnutím. Nejčastěji do krční tepny, protože je blízko srdci, tudíž přeměna přijde velmi brzy. Virus se ukrývá ve špičácích a upír po nějaké době a několika pokusech sám přijde na to, jak zabránit úniku virusu. Virus také nezačne působit, pokud je oběť bez krve.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama